avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 645 soluții astăzi
Forum Activitate Florina@123

Activitate Florina@123

Indemnizație creștere copil
Da va rog ,dacă știți sa îmi Spune-ți
Buna ziua,indemnizația este aceeași suma in fiecare luna sau diferă de zilele lucrătoare .Menționez ca eu iau aproape in fiecare luna diferit ,este normal ?va mulțumesc frumos
Buna ziua,
Va rog frumos sa ma ajutati cu o cerere de divorț pe care sa o depun la judecătorie.

Va multumesc!
Din păcate nu am unde sa ma duc /oare ma poate ajuta protecția copilului?am indemnizatia și alocatia copilului dar este puțin /nu îmi pot permite sa platesc acum 2 chirii/ avocat și sa ii iau și ce trebuie copilului/ ce lege îmi va da mie copilul dacă nu îl pot intretine /suport în continuare pina găsesc o rezolvare.
Bună ziua/o întrebare va rog.Am un bebe de 5 luni iar tatăl lui cu care sunt căsătorită legal ma amenință că mă declara nebuna și îmi ia copilul. Mentionez ca am fost diagnosticata în trecut de depresie dar am depășit singura fără medicație sau internare.Va rog dacă puteți sa ma ajutați cu un sfat /eu nu mai pot locui cu el dar accept pentru copil Bani de avocat nu am momentan. Va mulțumesc anticipat!
Buna ziua!Executorul a trimis sistarea poprii pe data de 08.04 iar banca a înregistrat sistarea poprii pe data de 26 .04 ,este legal atit de târziu?în tot acest timp am avut blocat contul și retrasi bani din cont
Dacă sunt gravida si nu mai ma înțeleg cu concubinul ce pot face?ce drepturi are asupra copilului?mentionez ca ma lasa în casa fără pastile nu ii pasa de mine si de copil ,mai am o luna și nasc
Va mulțumesc!
Bună ziua! În 2015 ma putea executa silit fara hotarare judecatoreasca?
Unde ma pot adresa sa fac reclamatie băncii BCR, va rog am o problema destul de grava mi sa instituit aceeași poprire de mai multe ori și mi sa blocat contul chiar dacă executorul a trimis sistarea poprii.