avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1059 soluții astăzi
Forum Activitate linianam383@gmail.com

Activitate linianam383@gmail.com

Am pierdut actele de la locurile de veci, și trebuie sa fac succesiunea. Cum procedez?
Am pierdut actul original, și nici copie nu am, la locurile de veci ale părinților. Trebuie sa fac succesiunea, și nu am acele acte. Cum procedez. VA multumesc
Executare silita, înseamnă că voi ramine fără teren?
Mii de scuze. EU am găsit o soluție la problema mea, în felul meu dar ar vrea notarul:în cartea funciara am apartamentul, și terenul acesta fiind cu sulte. Din anumite probleme cu creditorii, vreau sa vând terenul, DAR, sulta ramina pe apartament. Apoi când vor creditorii eu sa le dau sulta. Multumesc
Da e simpla procedura. Totuși vreau sa știu dacă și varianta ca sulta sa ramina pe apartament. Nu pe teren asa voi vinde mai repede. Mulțumesc.
Am în carte funciara trecute apartamentul, +un teren cu sulte neplătite. Nu pot sa vând sa le dau banii, Se poate, dar nu știu cum, sa ramina sutele pe apartament. SA pot vinde terenul, sa plătesc sultele?? Mulțumesc.
Mii de scuze. Sunt FFF supărată. Nu știu sa folosesc site, ul dvs. M,am judecat ptr,succesiune am dobândit un teren intravilan cu obligația la sulte. Trebuia specificat în HOTARIRE sa se vândă terenul, și sa dau sulta la valoarea de vânzare. Asa hotarisem verbal, cu ceilalți mostenitori. Acum ei au văzut suma mare din sulta, și o vor pe aceasta. A trecut perioada de apel. EU am mers pe încrederea lor. Nu au trecut 3 ani, sa vina prescripția. Pot eu sa ii dau în judecata, ca nu au respectat înțelegerea făcută.?? Cheltuielile de judecata le am plătit eu, impozitul la fel. VA mulțumesc.
Am o sulta neplătita de 5 ani, unul din creditori, sultei, din păcate a decedat.. VA rog spuneți.mi,cu el cum procedez. Mulțumesc pentru raspuns
După judecata succesiune teren intravilan, m, am ales cu o sulta de plata. cum fac ca să scad din sulta impozitul pe teren neachitat, de 10 ani. Adică sa plătească și creditorii moștenitorii acel impozit. Nu doar eu. O zi buna va doresc.
A trecut 6 luni, și nu am plătit sulta succesiune. teren. Acum urmează executare silita?? Ce înseamnă acest lucru? Multumesc