avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1020 soluții astăzi
Forum Activitate Robert119

Activitate Robert119

Buna ziua, acum 4 luni am avut un accident cu victime, ieri mi a venit plic cum ca s a clasat dosarul atat mie cat si la victime, acestea nu au depus plangere, politia cand mi a luat carnetul mi a spus ca cu acest plic pot merge dupa carnet, acum ca l am primit, as puteam merge cu el dupa carnet? Sau trebuie sa mai astept? Nu vreau sa par incult, insa nuprea cunosc legislatia dar stiu ca este foarte stufoasa
Buna seara! Imi cer scuze, ati avut perfecta dreptate, insa am primit deja acel plic atat eu cat si victimele de la procuror, cu clasarea dosarului, in momentul de fata as putea merge cu aceasta ordonanta dupa carnet? Sau nu?
Mi-a zis verde in fata ca a fost clasat, nu urmeaza se solutioneze, nu avea rost sa ma minta, si cand am fost dupa aprobarea cererii la procuror acesta a venit cu dosarul meu, si am acolo am semnat mai multe foi
Am avut dosar pentru accident cu vatamare corporala, ultima data cand am prelungit dovada politistul m-a instintat ca dosarul a fost clasat si urmeaza sa primesc hartie sa pot merge dupa permis, de regula in cat timp ajunge aceasta hartie?
Politia m-a instiintat ca dosarul a fost clasat, iar cand am depus cererea la procuror acesta a venit cu un dosar in mana dupa care am semnat si mi am scris numele pe mai multe harti
Buna ziua, am avut un dosar penal pentru accident de masina soldat cu vatamare corporala, cand am prelungit astazi dovada a trebuit sa astept mai mult si am semnat mai multe hârti, am fost la politie sa mi prelungeasca dovada, si am intrebat in ce stadiu e dosarul, mi s a spus ca e clasat de 6 zile si nu o sa mi fie suspendat permisul pentru ca n am incalacat nicio regula, cand ar trebui sa primesc acel plic de la procuror cu care ma pot duce dupa el?
De cate ori se poate prelungi dovada inlocuitoare pentru accident cu vatamare corporala?
Buna ziua! Pe data de 21 05 2023 am provocat un accident pe un drum judentean inafara localitatii, neiluminat, incercand sa evit un obstacol aflat pe banda mea de mers, acesta nefiind semnalizat, am derapat si m am rasturnat, victimele nu au patit aproape nimic si n au depus plangere, organul de cercetare penal m a instiintat ca permisul il voi primi la solutionarea dosarului, prin urmare ar trebui sa-l cred sau sa ma astept sa fie suspendat 180 zile?
buna ziua! am scapat putina apa pe dovada inlocuitoare a permisului, aceasta nu s a rupt, nu s au sters niciun fel de semnatura sau scris de pe ea insa s a patat putin cu cerneala de la stampila, mai pot circula cu ea?
Buna seara! Acum o luna am avut un accident de circulație cu mai multe victime, acestea nu au avut nevoie de spitalizare, si nu au depus plangere, mai trebuie trebuie ca acestea sa scoata certificat medico-legal?