avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 488 soluții astăzi
Forum Activitate Sayra

Activitate Sayra

Buna ziua,imi spune cineva daca ,alocatia copiilor si pensia alimentara este considerat venit impozabil(pt a beneficia de bursa pt copii),multumesc!
Buna ziua,elevii pot beneficia de mai multe burse simultan?!Daca ne incadram la bursa monoparentala ,mai poate beneficia de alte burse ,avand in vedere ca nu avem nici un venit!Multumesc!
Daca sant divortata,si am 2 copii care locuiesc la mine,tutela comuna,as putea beneficia de asigurare de sanatate sau trebuie sa mi platesc personal(privat)la CNAS,avand in vedere ca n am nici un venit doar pensie alimentara.
Bilete on-line se pot cumpara...,..

gi-jane2 a scris:

Pai nu treceți cu pasaportul expirat. Cum de nu v-ati asigurat ca are pasaport valabil cand ati luat biletele?

Daca pasaportul copilului e expirat din dec 2023,am imputernicere valabila pe numele meu (tata),am bilete de avion pt sapt viitoare,si numai am timp nici programare la ambasada,ce risc daca trec ,copilul asa cu pas. expirat?Multumesc
Buna ziua,daca o familie de romani locuiesc in Belgia,au 6 copii,mama a plecat cu altcineva,n are grija de copii,iar sotul ei a lovit o ,ea l a denuntat la politie,si acum este cautat ,care ar fi urmarile,consecintele?va multumesc!

Va multumesc pt raspuns,dar un apt in val de 3000 lei ,n am mai auzit,si daca,contest in instanta dureaza 10 ani si raman pe strazi ,numai iau nimic!

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Dacav sumele oferite nu va mulțumesc puteți contesta în instanta cuantumul.acestora ...

Buna seara,am primit o notificare ,in care se specifica ca in 30 de zile lucratoare conform art 8 al 2 din LG nr 255/2010 ar trebui sa eliberez apt,pt ca se declanseaza proced de expropriere!ce fac in cazul asta pierd casa?despag.sant de 3000 roni ,ce ma fac?multumesc
Buna ziua,ma poate ajuta si pe mine cineva in legatura cu venitul minim de incluziune,daca as mai putea depune actele(data depunere)si ce acte ar trebui depuse,avand in vedere ca n am nici un venit, fam monoparentala,exceptand alocatii ,burse copii ,va multumesc!
Buna ziua,pt venitul minim de incluziune,este considerat venit alocatia de stat,bursele copiilor,pensia alimentara(care nu o primesc)?!.Se mai poate depune
dosar in acest sens pt ajutor,in cazul fam monoparentale?!Multumesc!