avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 612 soluții astăzi
Forum Activitate Nelu.francezu.1958@gmail.com

Activitate Nelu.francezu.1958@gmail.com

Sa dat lege să nu mai trebuie certificatul de edificarea de la primărie și să mergi direct la cadastru aștept răspuns vă mulțumesc
Sa aprobat să nu mai trebuie certificatul de edificarea de la primărie să mergi direct la cadastru aștept răspuns va mulțumesc
Sa aprobat legea să nu mai trebuie certificatul de edificarea de la primărie să poți să o ănscriu ăn cartea funciara direct la cadastru și de cănd intră ăn vigoare
Dacă am consolidat și construit un etaj fără autorizație de construcție ăn anul 1999 pot beneficia de legea 50 din 2001 art.37 sau alte art.pentru a primi edificarea de la primărie am aprobare de la disciplina ăn construcție am toate documentație am depus de aproape 2 ani și tot mă amănă
Dacă am consolidat și construit un etaj ăn anul 1999 am depus toate actele de aproape 2 an și mă tot amănă caută motive și vreau să dau primăria sec.5 ăn judecată am șansă de căștig și cam cât mar costa un avocat vă mulțumesc aștept răspuns
Am construit un etaj ăn anul1999 fără autorizație de construcție am declarație notarială cu anul constructiei am raport de expertiza tehnica și memoriu de întrare ăn legalitate am proiectul casei am de la poliția de stat în construcție aprobată am plătit impozitul pe clădire pe ultimi 5 ani dacă le depun la primărie pot să obțin certificatul de edificarea pentru a o intabula vă mulțumesc aștept răspuns
Am dat greșit prima declarație notarială și a fost depusă la cadastru și m-am dat seama că am greșit și am făcut altă cu anul corect ce pot să fac vă mulțumesc domnule consilier

Cornel Vasile a scris:

Mergeti la notarul la care ati dat declaratie si explicatii situatia ..este posibila rectificarea acelei declaratii.

Cum pot să anulez o declarație notarială dată greșit cu anul constructiei
Dacă am consolidat și construit un etaj ăn anul 1999 cum pot să fac actele menționat că pe parter am acte de vânzare cumpărare
Am acre de proprietate la parter și am consolidat și construit un etaj am făcut declarație notarială că am construit an anul 2006 dar am dat greșit și a fost depusă la cadastru numai pentru teren și am mai făcut o declarație notarială cu anul corect ăn anul 1999 ca să pot să o ănscriu ăn cartea funciara pot prin instanță să anulez prima declarație notarială din anul 2006 vă mulțumesc aștept răspuns