avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 842 soluții astăzi
Forum Activitate nicu144

Activitate nicu144

Buna ziua ieri așteptăm pronunțarea in dosar iar pe portal nu apare nimik ieri trebuia să apară hotărârea nici amnare ulterioară nimik rog mult o ideie..se pot întâmpla
Va multumesc
DA dimisoara avocată andrea plugaru este după portal judecata ajuns la final la pentru răpună..dar am mai pus doua intrebari
1.unul din martori a schimbat in totalitate declaratia...el era in cucubinaj cu partea vatamata in prima declaratie numai lucruri bine despre partea vatamata acum a schimbat si a declarat asa ca este o tipa care minte care inventeze si este posibil ca faptă care este sa fie adevarata sau nu..asa a spus cat de mult ma schimbare declarației acum a facut in favoarea mea rog din suflet
2.judecătorul la pus pe grafier sa ma suna si mi a zis sa aduc proba video metionez ca am facut cerere ca ce asta sa fie aprobat si administrat ca proba..
Astep un raspuns rog mult sunt terminat. va mulțumește nicolae
Buna ziua .off rog din suflet o explicație ce este recomandat..cind inculpat dosar viol art 218 alin1..cu aplicare art 5...spune asa
24.05.2024
Complex 9 penal
Tip solutie:
Solutie pe scurt;
Document;
Trebuie sa ma prezint la prezentare solutia care a rămas in pronutare?
2. Martorul ti a schimbat in totalitate declaratia care a dat.o in timpul urmariri penale al era cu partea vătămate si a spus asa;ca monte si ca faptă este inventată..
Întreb cat de mult ma ajuta..si culmea judecătorul a cerut acum proba video cu partea vatamata ca pratica prositutia acolo toți o acuză ca"MINTE"
Cat de mult conteze proba asta si este mijloc de proba si se poate probationa?daca doua persoane spune ca MINTE nu este bine pentru mine rog rog din suflet ca nu mai am avocat sa ma prezint la pronunțare? ?!
O zi buna la toți nu am la cine apela pînă 24'05-2024 simt.ca inebunesc ...
Buna seara dnd din nou sper din tot sufletul sa îmi răspundeți macar acum mîine dau cd încarce partea vătămată recunoaște că practica prostituția acel cd nu se da în ședința publică sau se uită doar judecătorul și am înțeles că și procurori rog rog sa îmi spuneți că se cam întors în favoarea mea daca o apreciază judecătorul să cam terminat și scap doare unu din martori a schimbat declarația și spune că partea vătămată era nebuna și minte ...exact ce am declarat și eu CĂ minte ..!!! Rog rog mult din suflet doar judecătorul vede acel cd?!!!
Am revenit pfff e vorba de dosar viol art218 alin1 cu aplicare art 5..ieri am fost la judecătorie și normal după audierea martorilor fosta avocata a cerut să se amdimistreze noi probe în care sa cerut vizionare unui material video că în care partea vătămată recunoaște că practica prostituția sper umiera mea nu sa mai trecut la asistarea probelor culeme că judecătorul abrogat cerere fostei avocate
întreb dacă mă duc la judecătoria unde sa judecat pe baza dovezi și a semnăturii domnului judecător că aprobat cerere de noi probe se poate incepe punerea lor în discuție rog rog din suflet sunt disperat
Avocatul apărării și procurarea a cerut condamnarea iar avocata mea a spus așa. Că este prima abatere că avut control judiciar și s a comportat exemplar și că are serviciul stabil se poate ține seama de asta?
Dosar este din anul 2017...și a rămas se pronunțe....cică martorul mă prins în flagrant și culmea el a intrat peste mine iar partea vătămată la gonit SI I-A SPUS PLEACA ba de aici că ești dubios avocata din oficiu a cerut reaudiate martolui se mai poate?!

Alexandra Dogaru a scris:

Bună seara. Va trebui să explicați mai clar ce s-a întâmplat și care este obiectul dosarului.

Buna seara am rămas uimit cer va rog din suflet pentru că rămas mut... înainte de ascultarea martorilor fosta avocata a făcut cerere de administrarea de probe culmea judecătorul a semnat și nu a mai dat drumul la administrarea probelor...deși a semnat avocata din oficiu desemnată azi a spus așa că mă duc luni cu dovada că a spus de punem probe se mai poate face chestia asta odată semnată de judecător ar fi culmea....rog rog o explicație a rămas în pronunțare...pentru 24 mai...domnilor cer ajutor...!!!
Buna ziua nicu 144 va dnd .din nou..azi am fost la judecatoria sec3 si am facut o cerere in special pentru legea 255/2013..si am speficat motivele ca eu nu am .fost..prezent in camera prelimnara .ca nu sa dorit ca eu sa fiu prezent..si ca avocatul ala .com oficiu avem .net meu de telefon si nu sa dnd sa sune ca doar era desemnat!!!!si am motivat ca plicurile nu sunt desfacute ca proba si nu ajuns la mine acasa am metionat ca am vb cu factorul postal si a spus ca cu data x nu a venit nimik de la judecatorie acum intreb .org baza acestei cereri se poate tine seama ?!! Rog mult o explicatie am facut bine ca am informat judecatoru?
ART 255/2013 vreau si eu un raspuns
1. nu am fost prezent in camerea prelimniara nu s-a vrut ca eu sa ajung am intrebat de 100 de ori nu am primis un raspuns clar
2.am intrebat factorul postal de 10 ori daca a venit citatie din camera preliminare si culmea am pierdut si cele 3 zile sa fac constenstatie nu SA VRUT SUB NICI O FORMA CA EU SA STIU ACEL AVOCATdin oficiu care a fost prezent in camera preliminara ma sunat cu nr ascuns dupa s-a dat hotarirea defnitiva si trimterea in judecata INTREB si la mine se poate trmite in camera preliminara s-a audiat doar un martor si s-a pus inscrisuri atit ma trebuie adus ala din botosani si cred ca se trece la adimistrare probelor ROG DIN SUFLET ...!!! PE 19 APRILIE E UN NOU termen
nu este minor nici nu dovedit ca este constrangere doarce ma dat in 60 zile si procurorul spune asa in rezcizitorul ca nu trebuie neparat sa fie constrangere chiar daca nu are urme in pasarica nu are nimik nu are nici la mana nimik e mai trmis in judecata ca s-a speriat si astea e constrangere
1- nu are nimik la corp urme
2 in pasarica nu sa gasit urme de violenzta
3-la antebrat nu este nici o urma cum a putut acel procuror din camera preliminara sa spuna ca este constrangere? explicati asa ceva mai rar,,,la parchet jud pe linga judecatoria sec 3 ma dat in 60 zile nu pe baza nuor probe fosta avocata spune nu au nici o proba
are doar declaratile matorilor unu e deja in puscarie pentru trafic de personae adica ducea fete la produs..si pe partea vatamata tot la produs a trmis-o am proba tare de tot,,,cind se admistreaza probele dau un stik si o pun ca proba...!!!
Cind spune cu gura ei ca de la 14 ani a fost trimisa la produs

plus ca aia de la pentenciarul botosani nu i da drumul fara mandat am inteles ca ramine in picioare ultima declaratie data in timpul urmariri penale si conf art 315 partea vatamata traia in cucubinaj cu martorul...!! pot ataca cu contenstatie declaratia martorlui cu art 315...