avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 265 soluții astăzi
Forum Activitate liliua2008

Activitate liliua2008

Buna ziua!
va rog cine poate sa-mi spuna daca
mai este valabil CCM 282-2008 la nivelul ramurii din industria lemnului sau a expirat?
Multumesc
Buna ziua.
Va rog sa ma ajutati cu un model de act aditional cu noile modificari la contractul individual de munca cu ultimele modificari.
Multumesc!
Discuție CONTROL ITM
Buna ziua!
Va rog sa-mi spuneti cate conrtoale poate face ITM pe an?
Daca au facut un control acum 8 luni, au venit acum in control a doua oara, ne-au spus ca masurile impuse la controlul trecut nu au fost remediate, dar in procesul verbal actual nu s-a facut nici o referire la acest aspect, insa ni s-a spus ca oricine poate reverifica acel proces verbal cu masurile respective. Este posibil?
Va multumesc.
Buna ziua!
Va rog mult sa-mi spuneti cum sa procedez daca am uitat sa transmit o incetare la timp online la itm????
Va multumesc.
Buna ziua!
Va multumesc pentru indrumare, si mai am orugaminte.
Stiti cumva daca o societate IFN care are ca obiect de activitate "alte activitati de creditare" trebuie sa se autorizeze la Autoritatea Nationala de Supraveghere a Prelucrarii Datelor cu caracter Personal?
Sau daca societatile in general care incheie tot felul de contracte cu diversi clienti, doar pentru ca stocheaza datele lor personale trebuie sa se autorizeze?
Va multumesc!
buna ziua!
Va rog sa-mi spuneti daca exista o lege care prevede ca opreatorii de date sa se autorizeze la Avocatul Poporului?
Multumesc
Răspuns la discuția ARHIVAREA PONTAJELOR
Va rog sa-mi spuneti in ce lege se specifica macar ca pontajele se arhiveaza impreuna cu statele de plata?
Va multumesc
Buna ziua!!
Va rog sa-mi spuneti ce termen de arhivare la sediul societatii au pontajele?
Exista o lege care reglementeaza acest lucru(inafara de legea arhivelor)
Va multumesc
Buna ziua!
Va rog sa-mi spuneti cat tipm se arhiveaza pontajele, si in ce lege gasesc referire la acest lucru?
Va multumesc.
Va rog sa-mi spuneti cum trebuie sa procedam mai exact?
va multumesc