avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 680 soluții astăzi
Forum Activitate marian barbu

Activitate marian barbu

proprietara a murit,iar ai mei au cumparat de la cei care aveau grija de ea,e mai complicat
Sunt 1200 mp curtea si casa veche 50 mp si am turnat fundatia de 150 mp pt casa noua fara autorizatie ,vreau sa si construiesc dar sa fiu si in legalitate
Buna seara,parintii mei au cumparat casa acum 27 ani cu chitanta de mana ,au platit impozitul anual,ce trebuie sa fac pentru a obtine actul de proprietate?va multumesc!
E POSIBIL SA-MI FIE BLOCAT CONTUL FARA SA FIU ANUNTAT? AM AVUT CONTUL BLOCAT IN OCTOMBRIE DE ANAF AU RETRAS BANII SI ACUM IAR LA NICI 3 LUNI,SE RECUPEREAZA DIFERIT PT TVA SI PT PROFIT?
Răspuns la discuția Angajare manager sau director
MULTUMESC PT RASPUNS DAR EU AM DOAR STUDII MEDII
Răspuns la discuția Angajare manager sau director
MULTUMESC,DAR CA CE MA POT ANGAJA,M-AR AJUTA UN CURS DE MANAGER DE PROIECT?
BUNA SEARA,POT SA MA ANGAJEZ MANAGER SAU DIRECTOR ,LA FIRMA LA CERE FRATELE MEU ESTE ASOCIAT UNIC SI ADMINISTRATOR ,DAR EU MA OCUP DE CONDUCERE DIN 2008 ,CHIAR DACA NU AM STUDII SUPERIOARE SI SUNT SI CADRU MILITAR?
Răspuns la discuția Termoizolatie apartament bloc
buna seara,am si eu o nelamurire locuiesc intr.un bloc din sect1 d+p+3 la et 3 si vreau sa izolez apartamentul pe exterior si nu stiu daca am nevoie de autorizatie
care este cea mai buna rezolvare?am o firma infiintata in oct 2008 si nu am avut activitate pana in august 2009 . nu am depus bilantul in iunie si nu am mai tinut si nu am mai depus situatiile contabile din iunie si am avut in ultimele trei luni incasari de 67000lei cu tva din lucrari constructii dar tot nu am reusit sa rezolv problemele contabile datorita intarzierilor cu banii deci lipsa lor plata angajatilor pentru care a trebuit sa folosesc si banii de tva ce pot face care este rezolvarea cea mai buna daca nu mai depun nimic ce se intampla ?daca nu mai reusesc sa platesc tva care sunt consecintele?am si sediul expirat de la 01 01 2009 va multumesc
Discuție tva
buna ziua cand se plateste tva la stat si ce se intampla daca nu poti plati?