avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 906 soluții astăzi
Forum Activitate ionela18

Activitate ionela18

ionela18 a scris:

Asa a vrut soacra mea sa fie sotul si socrul dar trebuiau intetinuti amandoi. Nu inteleg cata cota parte am.


Asa a vrut soacra mea sa fie sotul si socrul dar trebuiau intetinuti amandoi. Nu inteleg cata cota parte am.
Buna ziua
Va rog sa-mi spuna si mie cineva daca am dreptul la apartamentul sotului. Inainte de a ne casatori socri mei i-au dat apartamentul cu drep de intretinere ei si-au mai tinut dreptul asupra umei camere. Pe extrasul CF este trecut si sotul si socrul meu. Sotul sa imbolnavit foarte tare si este posibil sa moara, eu nu as vrea acum sa bat la cap cu problema apartamentului. Mentionez ca suntem casatoriti de 12 ani am adus ibunatatiri apartamentului si nu aven copii.
Va multumesc
Răspuns la discuția DEBRANSARE COLTERM
si daca exista HCLM ce pot să fac.
Locuiesc intr-un bloc de garsoniere din Timisoara si doresc sa ma debransez de la Colterm dar nu pot pentru ca cei de Colterm mi-au dat aviz negativ. La dosarul pentru colterm am avut toate actele de la vecinii,administrator tot. In acest caz ce pot să fac să nu mai platesc caldura , sa dau Coltermul in judecata.
Va multumesc.
Discuție restante banca
Am avut restante la banca pentru ca nu am mai put plati. M-am angajat si de cate luni am avut oprire pe salar ca sa-mi platesc rata. Acum iarasi nu mai lucrez si nu mai am posibilitatea sa-mi platesc rata. Va rog sa-mi spunetii ce mi se poate intampla, nu am nimic pe numele meu si am inteles ca rata a fost preluata de firme de recuperare.
Va multumesc
Discuție divort
As dori sa divortez de sotul meu pentru ca bea. Sumtem casatoriti de 10 ani si nu avem copii, am stat in apartamentul sotului pe care il are dinainte de a ne casatori de la parinti ,dar ia fost dat cu drept de intretinere,socrul meu avand uzufruct pe o camera. Puteti sa-mi spuneti ce trebuie sa fac pentru ca in aceasta perioada eu am bagat bani in acest apartament l-am renovat. Mentionez ca eu am avut salariul mai mare aproape tot timpul.
La care nr.de persoane se impart cheltuielile cu gunoiul si electricitatea daca la garsoniara figureaza 0(zero) persoane.
Am o garsonierara in care nu sta nimeni de un an de zile. Pana luna trecuta am platit doar administratorul, apa meteorica si femeia de servici . De luna aceasta trebuie sa mai platesc si pentru curent si gunoi menajer. Va rog daca poate cineva sa-mi spuna ce cheltuieli la intretinere trebuie sa platesc, sau ce sa fac sa platesc cat mai putin tinand cont ca nu locuieste nimeni si nici nu va locui nimeni de acum in continuare cel putin 1 an de zile.
Va multumesc
Am luat un credit de 6000E in luna iulie si am platit rata pana in octombrie,de atunci nu am mai platit pentru ca nu am mai avutposibilitate. Rata este de 127E iar din martie doresc sa platesc dar nu pot mai mai mult de 100E. Ce o sa se intample o sa fiu executata silit eu find proprietara pe o jumatate de garsoniera cu sora mea. Creditul a fost luat fara garantie imobiliara.