avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1538 soluții astăzi
Forum Activitate sanaor

Activitate sanaor

Discuție Produs returnat
Buna ziua, am o problema , o clienta a comandat o rochie si acuma zice ca nu e ceea ce se astepta si vrea sa o returneze, mentionez ca in anuntul postat de mine scrie clar ca nu accept retur, iar clienta ma ameninta cu sotul ei zicand ca lucreaza la protectia consumatorului.Ce sa fac in acest sens , are o cale juridica de a ma ataca in instanta?
Va multumesc!
Răspuns la discuția Executare silita
Va multumesc foarte mult pt raspuns...
Răspuns la discuția Executare silita
Pe alocatie am inteles dar pe indemnizatie?
Buna seara, asi dori sa ma informati daca se poate cu un raspuns la problema mea...ma aflu in executare silita in urma unui credit luat acuma 4 ani , de nevoi personale fara ipoteca si doresc sa stiu daca banca are dreptul sa imi ia din alocatia copilului si din indemnizatie? Si daca si operatiunile facute prin posta romana sau doar operatiunile prin banci iti pot ridica bani? Tin sa mentionez ca nu detin nimic pe numele meu ,...
Va multumesc si astept raspuns de la dvs!
Buna ziua vreau sa va intreb daca cu noua lege beneficiez si eu de aceasta am avut inka o sarcina in perioada de crestere a copilului de 2 ani, si nu am primit decat de la un copil sau numai mamele care au dat nastere la gemeni!
Va multumesc!
Buna ziua, am o problema am nascut in oct 2010 al doilea copil , in timp ce ma aflam in concediu de crestere a copilului cu primul copil. Primul copil face 2 ani in 23 iulie 2011, si pana atunci trebuie sa depun actele pt al doilea copil nascut, problema mea este ca cei de la locul de munca au zis ca nu imi pot da inka prelungirea actului aditional pt desfacerea contractului de munca deoarece contractul meu este desfintat in 04. 09.2009, dupa ce sa terminat perioada de postnatal, ei au zis ca nu pot suspenda inka odata contractul decat la expirare adica in 03.09.2011.Nu stiu ce sa fac in asemenea situatie , sa beneficiez de actele pt depunerea dosarului cu al doilea copil.
Va rog sa ma ajutati!
Va multumesc!
Buna ziua,
Vreau sa va intreb daca firma da faliment sau face disponibilizari si eu sunt insarcinata in 5 luni si angajatorul a luat la cunostinta lucrul acesta ce pot face eu in acest caz, sa primesc indemnizatia pt gravide.
Va multumesc si astept raspuns.
Buna ziua.
Vreau sa va intreb daca sunt insarcinata in 20 de spatamani si sunt angajata de 1 an jumate si firma face disponibilizari sau da faliment ce sa intampla cu mine sau ce pot face eu in acest caz.Mentionez ca angajatori au fost anuntati in scris si verbal in legatura cu sarcina mea.
Va multumesc