avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 997 soluții astăzi
Forum Activitate callingcard

Activitate callingcard

Ce ati invatat in acest timp ? As vrea sa fac acelasi lucru.
Cred ca legea zice 50C-55C. Cand intra, la baza blocului meu, cu 43 C, era prea putin pentru cei de la etajele superioare.
Pentru recircularea apei calde intre punctul termic si bransamentul de bloc....as avea nevoie sa exemplu ca sa inteleg.
Urmaresc, discutia fiind de maxima actualitate.
Răspuns la discuția Agentie de recrutare si plasare
6500 euro!!!
Urmaresc. Pe mine ma intereseaza plasarea de forta de munca in Romania, nu in strainatate.
Răspuns la discuția Tergiversare cercetare penala
Foarte util, chiar si dupa mult timp. Multumim.
Prefectura nu raspunde, invoca clasarea dosarelor fiindca ar fi prea multe, raspunde TOTAL pe linga subiect ( eu scriu : va rog puneti in aplicare sentinta cutare , ei raspund : am pus-o in aplicare, v-am dat pamint prost ).

Am cistigat unul din procese, dar a durat 2 ani, 14 infatisari si a fost extrem de obositor.

Nu pot pur si simplu sa reclam pe Prefect undeva ?
Răspuns la discuția Abuz si agresiune politie rutiera
Si nu cereti daune ?
Buna ziua tuturor!

Un caz ciudat, in care nu stiu ce sa fac si cum ar fi moral sa ma comport. Si de aia cer ajutorul comunitatii.
Fac plingere penala contra societii comerciale care imi lucreaza de 3 ani pamintul , fara contract si fara sa-mi dea un ban.
Plingerea se tot respinge si ajung la Camera de Consiliu, in fata unui judecator.
Unde am surpriza ca
1) avocatul intimatei este chiar fostul meu notar ( a facut matrapazlicuri cu terenuri, a pierdut dreptul de a fi notar, dar are totusi dreptul a fi avocat ).
2 ) Procurorul de caz este exact procurorul care a instrumentat dosarul.

Este normal asa ceva ?
Nu doar dumneata. Si altii.