avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 114 soluții astăzi
Forum Activitate andreea83

Activitate andreea83

Buna ziua.Mama mea are abonament u.. din 2009.De-a lungul timpului acesta s-a prelungit.Anul trecut a fost sunata si i s-a propus o oferta,o reducere la factura iar ea a acceptat-o.Datorita unor situatii familiale,nu isi mai permite sa plateasca acest abonament si astfel s-a adresat furnizorului upc pt scoaterea anumitor produse pt a se micsora suma ce tb achitata,dar a fost refuzata,pe motiv k nu se poate,intrucat anul trecut cand a acceptat oferta de reducere a unor servicii,abonamentul s-a prelungit pe 2 ani si astfel nu se poate modifica nimic in continutul acestuia.In acest context le-a spus celor de la cablu k doreste rezilierea contractului iar raspunsul lor a fost k rezilierea acestui contract se poate face doar dak achita totalul lunilor ramase din abonament....adik undeva la 1800 ron.
In urma acceptarii ultimei oferte nu exista un contract scris ci doar o convorbire telefonica.
Este legala aceasta plata?
Cum putem proceda in continuare?
Multumesc anticipat si o zi buna.
Răspuns la discuția reziliere contract
Buna ziua.Mama mea are abonament upc din 2009.De-a lungul timpului acesta s-a prelungit.Anul trecut a fost sunata si i s-a propus o oferta,o reducere la factura iar ea a acceptat-o.Datorita unor situatii familiale,nu isi mai permite sa plateasca acest abonament si astfel s-a adresat furnizorului upc pt scoaterea anumitor produse pt a se micsora suma ce tb achitata,dar a fost refuzata,pe motiv k nu se poate,intrucat anul trecut cand a acceptat oferta de reducere a unor servicii,abonamentul s-a prelungit pe 2 ani si astfel nu se poate modifica nimic in continutul acestuia.In acest context le-a spus celor de la upc k doreste rezilierea contractului iar raspunsul lor a fost k rezilierea acestui contract se poate face doar dak achita totalul lunilor ramase din abonament....adik undeva la 1800 ron.
In urma acceptarii ultimei oferte nu exista un contract scris ci doar o convorbire telefonica.
Este legala aceasta plata?
Cum putem proceda in continuare?
Multumesc anticipat si o zi buna.
Buna ziua.In prezent lucrez 9 ore pe zi cu un contract de munca de 4 ore pe zi.
Intrebarea mea este daca angajatorul este obligat( legal )sa modifice contractul din 4 in 8 ore dupa un anumit timp.
Răspuns la discuția nedumerire...
Va multumesc pt raspuns!
Este exact ceea ce vroiam sa stiu..dar poate nu m-am exprimat corect.=D>
Discuție nedumerire...
Conform noului cod caen care varianta este buna?
-3213-fabricarea imitatiilor de bijuterii si articole similare sau
-3661-fabricarea bijuteriilor fantezie

-3299-fabricarea altor produse manufacturiere sau
-3663-fabricarea altor produse manufacturiere ??:-/
Discuție Intrebari..
Buna ziua!
Eu ma ocup cu realizarea si comercializarea de imitatii bijuterii,decoratiuni,ornamente si as vrea sa imi fac o PFA si am cautat pe internet si am gasit codurile 3213 si 3299.Intrebarile mele sunt:
-pot trece ambele coduri caen?
-aceste coduri sunt bune si pt confectionare si pt comercializare?
Discuție cod pfa
Buna ziua!
As vrea sa stiu si eu ce cod caen as putea folosi pentru PFA pt.creearea si comercializarea de decoratiuni,imitatii bijuterii,accesorii.Va multumesc!