avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Activitate bogdan darius

Activitate bogdan darius

buna.va rog daca puteti sa ma indrumati ce ar trtebui sa fac in urmatorul caz:sora mea a fost inselat de cumnatul ei si inca un individ sa semneze o hartie in alb dupa care cei doi au deschis o firma care acum apare cu datori .sa facut un proces cu un avocat din oficiu au gasdito pe soramea care apare in actele firmei ca asociata si in urma procesului i sa dat o sentinta si o executare silita si acuma patronul ei de 4 lui ii retine din salar .ce trebuie sa faca in cazul acesta?si in conformitate cu codul munci si codul familiei pentru ca ea este si intretinatoare de familie ce ar trebui sa faca si unde ar trebui sa se adreseze ? va multumesc mult
buna ziua as dori sa stiu cum pot sa intru in posesia unu dosar aflat la inalta curte de casatie si justitie?mar interesa cateva informati din dosar .eu sant nepotul la parti maicamea ne figurand in dosar.
Răspuns la discuția Credit - fals in acte
X-(X-(X-(#-o#-o ce banca?cine is ei? nau nici un drept de ce nu au verificat actele daca is asa de smecheri cum zic ei?poate sa declare ce vrea atata timp cat nu poate dovedi iar tu nu recunoste nimic zi ca nici nu asi stiut ce a declarat sotia tu ai semnat doar actele zile adevaru.ca ai fost casatorit si nu ai stiut exact despre ce e vorba nu umbla ei dupa tine daca creditul nu e pe numele tau
#-o.buna ziua.numele meu este bogdan si sant din cluj.ca tot omul am gafat si eu cu o masina cu nr rosii expirate de anul trecut.ma tras politia de la sectia 4 pe dreapta ma verificat si dosarul e gata facut.eu acuma am mai multe intrebari ca as vrea sa stiu la ce sa ma astept sa incepem cu prima intrebare:cat timp dureaza exact solutionarea dosarului?ce pedeapsa atrage dupa sine aceasta infractiune?daca as avea nevoie de un avocat?judecatorul decide daca imi suspenda permisul de conducere? dupa terminarea procesului eu imi capat permisul inapoi sau trebuie sa mai fac o data scoala?in perioada aceasta am inceput scoala de soferi profesionisti cum ma afecteaza aceasta infractiune?pot sa o continui si sa imi dau examenele?va rog mult sa ma ajutati ca is disperat rau de tot ca nustiu exact de unde sa incep si cu ce .va multumesc mult
buna.as dori sa stiu cum pot sa fac public unele informati in ineres national asupra une firme fara ca eu sa fiu tras la raspundere cum ca dezvalui secrete de servici si aduc prejudiciu imagini firmei?
Răspuns la discuția vanatorii de fraieri in trafic
#-o#-o#-o stai linistit si la cluj este asa ceva numa ca is mai smecheri si iau si copii in masina am patito exact ca tine dor ca eu ma-m asigurat stanga pe urma dreapt si cand mam uitat iara stanga asta era deja in mine ca noroc ca eram cu suv si nu a patit nimic copilu .eu eram cu masina trei sferturi deja in intersectie iar el a venit direct in mine.nenorociti.
BUNA NUMELE MEU ESTE BOGDAN SI SANT DIN CLUJ NAPOCA.AS DORI SA STIU DACA POSTAREA PE PAGINA MEA PERSONALA DE FACEBOOK A UNR POZE IN CARE APARE SI SIGLA SI NUMELE COMPANIEI LA CARE LUCREZ E UN PREJUDICIU ADUS IMAGINEI FIRMEI?MENTIONEZ CA MI FOST SUSPENDAT CONTRACTUL DE MUNCA PENTRU TREABA ASTA.
buna, as avea si eu nevoie de neste sfaturi n legatura cu o pr :am luat o masina anu trecut de la o persoana fizica cu contrac facut legal in mod normal eu aveam 30 de zile sa radiez masina si so treanscriu pe mine.nu am facuto pana acuma cand ma sunat propietaru firmei sa imi spuna ca el are datori la stat si pana in 15 mai ii vine executare silita pe firma.intrebarea mea este daca eu am contractu de cumparare a masini si factura si de fapt is a 3 persoana care cumpara masina si tot asa inmatriculata pe firma lui daca ii pune sechestru pe toate bunurile firmei imi ia si mie masina?