avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 924 soluții astăzi
Forum Activitate marc70

Activitate marc70

voi astepta cele 10 zile sa primesc un raspuns de la presedinte dupa care ma voi adresa instantei, ce trebuie sa cer? sa se faca o expertiza?
Răspuns la discuția ajutor pentru caldura
nu ,intotdeauna mi sa trecut totalul de plata dupa tabel in chitanta
cind am completat formularul eram 3 persoane declarind venit 5mil si alocatia fetei la scurt timp sotul meu a plecat la fratele lui in spania poate ii gaseste ceva de munca .
raminind 2 persoane nu am mers la primarie sa declar ca mi sa modificat venitul (cel care avea venit era sotul meu) deci eu si fata aveam venit de 420mii lei(alocatia) la intretinere m-au scazut cu o persoana, pot pati ceva?






Răspuns la discuția incarcare la penalitati
de cind am achitat debitul 3.01.2007 si pina acum ,niciodata nu am figurat cu nici o suma la penalitati (nici cu aceei 15mil)
dar nici restanta nu am mai avut de la 3.01.007 si pina la data curenta
Răspuns la discuția incarcare la penalitati
la 3.01.2007 prin HJ s-a stbilt 55mil debit si15 mil penalitati am achitat imediat cele 55 debit dar nu si penalitatile de atunci am fost tot timpul la zi cu plata intretinerii ia acum m-am trezit cu 46 mil
cind s-a afisat tabelul cu plata intretinerii,figuram la penalitati cu 46mil m-am speiat foarte tare ,am fost sa cer explicatii nu am obtinut decit jicniri,am depus contestatie si am cerut copiile unor acte .
intre timp am aflat ce s-a intimplat,aveai penalitati negociai cu presedintele si ii dadeai lui jumatate si gata nu mai aveai penalitati
dar au fost da-ti in judecata de apaterm si acum trebuie sa scoata banii asa ca incarca pe cei care merg niciodata nu au intrebat nimic au platit si gata.
astept 45 de zile si apoi vreau sa merg in instanta asa prevede legea 230/2007, da 15mil le am de plata penalitati
ma pute-ti ajuta ,ce ar trebui sa cer instantei care ar fi pasii urmatori pe care trebuie sa-i fac?
va multumesc

Răspuns la discuția Fals in acte
buna ziua ,cind s-a afisat tabelul cu plata intetineii am fost trecuta cu suma de 46mil ,m-am sperit rau am fost sa cer lamuriri ,au inceput sa tipe m-au dat afara jicnindu-ma.
am depus contestatie ,am cerut o serie de copii ale unor acte ,intre timp am descoperit misterul,daca aveai penalitati negociai cu presedintele ii dadeai lui jumatate din suma si gata se rezolva,
ei au fost da-ti in judecata de apaterm si acum trebuie sa scoata banii, de la cine? de la cei cu bun simt care merg platesc si nu intreaba niciodata nimic
am omis sa va spun ca nu am vazut nici o copie a vreunui doc
imi pute-ti spune cum va plati acest presedinte cu clica lui
va rog sa-mi spune-ti daca dau o persoana la scadere de la plata intretinerii trebuie sa merg la vecini sa-mi semneze?
Răspuns la discuția neachitarea penalitatilor
pai pe aceea fct ce stampila s-a folosit, nu de la societatea dvs nu conteza cine a semnat .
da, ve-ti nevoita sa le platiti.va sugerez sa va prezentati la proces neaparat sa nu va fie frica .
am avut proces cu aociatia de propietari in 2006 pe 3 01 2007 instanta a dat hotarirea 50mil debit 15penalitati toata suma ffind actualizata dar asociatia era in proces cu apaterm pentru penalitati acum dinsii solicita o penalitate de 46 mil de la mine este corect