avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 314 soluții astăzi
Forum Activitate ctinagl

Activitate ctinagl

Răspuns la discuția productie
Productia intr-o luna se afla cu urmatoarea formula: Productie realizata = stoc sf perd. + vanzari - sold initial
Bafta!
Eu cred ca s-ar incadra la cheltuieli cu salariile si anume la articolul 10.01.06 -alte sporuri. Sigur este o cheltula de personal
Buna seara,
Cum inregistrez cheltuiala cu serviciile de curierat rapid de la Fan Courier?
626=401 este bine?
Buna ziua,
Spune-ti-mi si mie va rog daca Soft Server mail, soft client mail, sistem de operare Windows 2000, Microsoft Office Romania si Soft Client Access, achizitionate in anul 2003 sunt mijloace fixe sau obiecte de inventar?
Stiu ca in anul 2003 val de intrare a mijloacelor fixe era de 8 milioane.
Astept raspunsuri de la voi.

Răspuns la discuția Cont trezorerie la PFA?
Primariile pot plati si in alte conturi decat cele din Trezorerie daca beneficiarul este PFA, Cabinet Medical, etc.
Eu am terminat Informatica Economica, in cadrul Facultatii de Stiinte Economice. Dar pe diploma mea NU scrie ECONOMIST. Scrie LICENTIAT IN INFORMATICA ECONOMICA. Dar o sa intreb daca in situatia in care fac master pe CONTABILITATE SI AUDIT o sa-mi fie recunoscuta diploma ca fiind valabila pt meseria de contabil pe studii superioare.
Daca mai stie cineva ceva in legatura cu acest subiect, astept raspunsuri de la voi. Si baza legala... asta daca o are cineva.
O zi buna tuturor!
Eu am terminat Informatica Economica, in cadrul Facultatii de Stiinte Economice. Dar pe diploma mea NU scrie ECONOMIST. Scrie LICENTIAT IN INFORMATICA ECONOMICA. Dar o sa intreb daca in situatia in care fac master pe CONTABILITATE SI AUDIT o sa-mi fie recunoscuta diploma ca fiind valabila pt meseria de contabil pe studii superioare.
Daca mai stie cineva ceva in legatura cu acest subiect, astept raspunsuri de la voi. Si baza legala... asta daca o are cineva.
O zi buna tuturor!
Daca ma inscriu la master la specilaizarea "Contabilitate si Audit" pot fi incadrata pe studii superioare ca si contabil?
Astept raspunsuri de la voi. Sper sa fie pozitive!
Eu sunt angajata in invatamant pe postul de contabil cu studii superioare iar acum mi se spune ca diploma mea nu este relevanta ca avand studii de specialitate pt postul de contabil cu studii superioare.
Ar trebui sa fiu incadrata pe studii medii?
Unde pot intreba daca e bine asa sau nu?
Răspuns la discuția evidente contabile
Ce specializare ai terminat?