Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partajul sotilor este prescriptibil?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partajul sotilor este prescriptibil?

Buna seara!Stiam ca actiunea in partaj nu se prescrie.Avem o ruda care a divortat si i-a spus cineva ca daca nu actioneaza in 3 ani i se va prescrie acest drept.Este adevarat?Multumesc
Va multumesc pentru amabilitatea cu care mi-ati raspuns. Cu stima.