Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediere art. 65 din Codul muncii (desfintarea ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediere art. 65 din Codul muncii (desfintarea postului)

Buna ziua. Viitorul angajator poate vedea ( ex. la Itm) ca incheierea contractului meu de munca este prin concediere, art 65 litera b? Situatia este astfel : contractul meu de munca inceteaza luna aceasta pe 30. Viitorul angajator poate vedea ca eu am fost concediata (in baza art 65 litera b)?
Astept un raspuns.

Va multumescv anticipat.
procmarci ascria:
Sa nu inteleaga gresit userul, 20 zile de preaviz, nu somaj.

Nu are de ce, am raspuns la intrebarea lui :"In discutia pe care am avut-o s-a specificat ca e vorba de articolul 65 dar nu stiu despre ce alin. e vorba. Imi puteti comunica despre ce e vorba in aceste alin., va rog?"