Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Tipul de contract incheiat de catre administratorul ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Tipul de contract incheiat de catre administratorul unui SRL

Salut! Intrebare: Va rog sa ma lamuriti daca administratorul unei societati comerciale cu raspundere limitata mai poate ramane angajat al acesteia cu contract individual de munca sau este obligatoriu conform legii sa incheie alt tip de contract (mandat, etc.) si eventual incadrarea juridica a acestei obligativitati. Am auzit atat de multe pareri, ca nu stiu ce sa mai cred... Astept cu interes raspunsurile si va multumesc anticipat pentru ele...
Proiectul de modificare a unei legi, nu constituie temei legal pt incheiera unui contract.
Modificarile sau completarile unor dispozitii dintr-o lege vor intra in vigoare numai dupa ce au fost adoptate de catre Parlament.
l-am recomandat pt.studiu...nu pt. incheierea unui contract.:P
raspunsul meu la topic este mai sus.
Am si eu o intrebare: SRL cu asociat unic. Are un administrator (alta persoana decat asociatul unic) angajat cu CIM. Poate ramane asa (angajat), sau este obligatoriu sa renunte la CIM??

Multumesc anticipat pentru raspuns!

Am si eu o intrebare: SRL cu asociat unic. Are un administrator (alta persoana decat asociatul unic) angajat cu CIM. Poate ramane asa (angajat), sau este obligatoriu sa renunte la CIM??

Multumesc anticipat pentru raspuns!

poate ramine angajat cu cim.
Cum spuneam interdictia ca administratorul sa aiba cim se aplica la SA-urile cu conducere in sistem unitar, la societatile cu conducere in sistem dualist se interzice cim-ul la directori:))