Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... act vanzare cumparare in favoarea unui minor?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

act vanzare cumparare in favoarea unui minor?

Mama vrea sa lase apartamentul fiicei mele minora.Cum trebuie procedat
...@themis...imi cer scuze pt neatentie...nu am vazut ca se dorea act intre bunica si nepot...oricum ipoteza propusa ramane deschisa la discutii avand in vedere ca nicaieri in teorie nu am gasit un text care sa spuna ca actele incheiate intre parinte si minor sunt interzisedesi strict formal interpretarea articolelor citate din codul familiei ne conduc spre o astfel de concluzie...