Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Vreau sa scap de femeia care imi hartuieste familia
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Vreau sa scap de femeia care imi hartuieste familia

Am doi copii si un sot care imi tot promite ca nu o mai cauta pe fosta lui amanta Laura. Este un tata minunat si un sot bun, dar aceasta femeie il cauta in continuare si provoaca discuti intre noi. Relatia lor este de 10 ani. Femeia aceasta este plecata in italia si are o relatie de concubinaj cu un italian, dar are tupeu sa ii scrie sotului meu ca il iubeste si ca ii este dor de nebunile lor. Fetita mea cea mare are 9 ani si a crescut in scandalurile provocate de ea, baiatul meu are 8 luni si nu mai vreau sa creasca la fel, mai ales ca in familia mea acum sotul nu mai face scandal. Aceasta femeie are tupeul sa pretinda in fata sotului meu ca ii iubeste copii si ca vrea sa "ii smotoceasca". Eu nu vreau sa se apropie de ei si vreau sa il lase in pace pe sotul meu. Vreau sa imi spune-ti daca pot sa iau masuri asupra ei? ce ma sfatuiti sa fac?
Foarte trist, este ca multe femei, care sunt in situatia mea, nu au alta posibilitate decat divortul sau sa aibe rabdare, pana persoane gen Laura, se plictisesc sau isi gaseste alt fraier. Italianul este si el insurat si-a lasat nevasta si a nimerit-o pe Laura. Ii scrie sotului meu ca il iubeste si ii este dor de vremurile trecute, ca nu ramane gravida cu iubitul ei italian, dar se pare ca e putin stearpa.Asta se intampla acum .....acum 8 ani ii trimitea seara sms, cand stia ca este cu mine si cu fetita, si in sms ii scria " sunt fierbine si vreau sa facem dragoste......."
Sotul? Pai ca barbat, daca ii spui unei femei, ca te desparti de ea si ca vei fi abstinent cu ea, si daca femeia, vine dupa o luna si se plange, ca asa cum ai regulat-o tu, nu o mai reguleaza nimeni........mai ai inima sa o refuzi?
corinanovaconi a scris:

Cu sotul meu am discutat si nu o data de mai multe ori si mi-a promis ca nu o mai cauta. Dar barbati sunt slabi.

Hopa! Fara suparare dar teoria aceasta " barbatii sunt slabi" este la fel de valabila ca si teoria " femeile sunt slabe". Mai sa fie! Dar daca ambele teorii sunt partial adevarate? Adica unii barbati sunt slabi si unele femei sunt slabe.
Convingeti-va sotul inainte de a incerca sa o convingeti pe Laura. Daca nu reusiti sa-l convingeti pe el, cu Laura banuiesc ca nici nu are rost sa incercati, nu de alta dar daca cu persoana cu care aveti doi copii nu reusiti atunci ...
u.b.i.k. a scris:

corinanovaconi a scris:

Cu sotul meu am discutat si nu o data de mai multe ori si mi-a promis ca nu o mai cauta. Dar barbati sunt slabi.

Hopa! Fara suparare dar teoria aceasta " barbatii sunt slabi" este la fel de valabila ca si teoria " femeile sunt slabe". Mai sa fie! Dar daca ambele teorii sunt partial adevarate? Adica unii barbati sunt slabi si unele femei sunt slabe.
Convingeti-va sotul inainte de a incerca sa o convingeti pe Laura. Daca nu reusiti sa-l convingeti pe el, cu Laura banuiesc ca nici nu are rost sa incercati, nu de alta dar daca cu persoana cu care aveti doi copii nu reusiti atunci ...

Nu vreau sa ranesc sau sa supar pe nimeni, dar parerea mea,barbatii sunt slabi in fata unei femei gen Laura. Degeaba il conving pe sotul meu, in popor exista o vorba "cateaua daca nu ridica coada, cainele nu vine" Un barbat renunta la o femeie daca il respinge, dar daca tu ca amanta il cauti la serviciul si acasa .......e greu, si nu numai pentru el dar si pentru mine.
Sa inteleg, ca nu pot, sa o fac pe amanta sotului meu, sa se mai bage in viata mea? Cred ca singura solutie pentru mine sa o prind si sa ii dau in cap................