avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 835 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... buna seara
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

buna seara

am facut ieri o infractiune.am primit o amenda de la jandarm,dupa care la 12 noaptea,s-au intors si m-au dus la sectie unde mi-au facu dosar penal.se poate asa ceva?nu trebuia sa ma duca direct?e abuz in serviciu sau ce e asta?
daca este asa cum sustineti dvs , contestati p/v in 15 zile iar in legatura cu fapta penala sunteti la mana respectivei fete ,daca ea sustine ca nu a intretinut relatii sexuale cu dvs nu au ce sa va faca ,dar atentie fiind minora o sa intre pe fir parinti
pesupun ca fetei i sa facut o expertiza ginecologica

din ce relatati,nu s-au luat probe,nu sunt martori,intuneric,daca fata esti virgo intacta,ati declarat la fel,nu aveti antecdente penale,eu zic ca nu are cum sa va pedepseasca penal.

iar amenda o puteti contesta.
iar jandarmul,daca cele de mai sus sunt adevarate,se face vinovat de abuz in serviciu.

cati ani aveti?sunteti int-o relatie cu fata?
eu am 19 ani.sunt intr-o relatie cu ea.expertiza ginecologica:virgo intacta
nu am antecedente penale.

am facut plangere pentru abuz in servici.

tatal ei a depus plangere impotriva mea,dar vrea sa si-o retraga.deoarece stie ca sunt cu ea,dar pe moment era furios.

nu sa luat absolut nici o proba.

diana ramona.nu este nici un abuz?bine va mai pricepeti.sigur sunteti sunteti licentiata in drept?
:))))

stati linistit,ve-ti scos de sub urmarire penala.
contestati amenda
mai ales adaca isi retrage plangerea...
chiar daca nu si-ar fi retraso,eu tot consider ca nu se poate demonstra fapta.

probe nu,martori nu....

oricum,data viitoare aveti grija unde cautati ciuperci :))
adi89 a scris:

diana ramona.nu este nici un abuz?bine va mai pricepeti.sigur sunteti sunteti licentiata in drept?


Sa inteleg ca dvs va pricepeti mai bine ? Daca dvs va pricepeti mai bine , de ce mai cereti ajutorul ? ar insemna sa fiti dvs licentiat in drept ca sa spuneti ca u ma pricep . Ori faptul ca nu va dau un raspuns pe care il doriti dvs , nu inseamna ca nu am dreptate .
De aceeasi opinie a fost si colega @legally care a raspuns ulterior mie ... ;)

Nu exista in cazul de fata niciun abuz din partea jandarmului , ptr ca ati savarsit printr-un act doua fapte , una penala si una contraventionala .

Faceti plangere penala impotriva jandarmului si vedeti ce va opina si procurorul .

Doar ca vedeti ca e cu revers . Daca va primi NUP , va fi indreptatit sa va faca la randul sau plangere pt denunt calomnios ...

Bafta .

Alte discuții în legătură

Relatii sexuale cu un minor Tonyde Tonyde Buna ziua! Am o amica care are o intrebare privind o situatie. Ea este intr-o lupta prin tribunale si prin declaratii la politie cu fostul sot. De curand a ... (vezi toată discuția)
Rog sa mi se dea mai multe detalii cu privire la.... Alexha Alexha Un amic de-al meu are o realatie ccu o fata care in prezent are varsta de 16 ani.Au fost impreuna cam un an,dupa care au avut o pauza si acum sunt din nou ... (vezi toată discuția)
Relatie sexuala marian-m1985 marian-m1985 Buna seara.Am si eu un gand care ma tot framanta de cateva saptamani.Intr-o seara cand ma intorceam de la serviciu am apelat la serviciile unei prostituate pe ... (vezi toată discuția)