Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... buna seara
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

buna seara

am facut ieri o infractiune.am primit o amenda de la jandarm,dupa care la 12 noaptea,s-au intors si m-au dus la sectie unde mi-au facu dosar penal.se poate asa ceva?nu trebuia sa ma duca direct?e abuz in serviciu sau ce e asta?
@ramona.iarasi dumneavoastra cu ura pentru infractori?
pe ce Dumnezeu probe sa il acuze pe omul asta?
dmv. doriti sa vedeti pe toata lumea la inchisoare?

vine asa politia si te ia de la cules ciuperci,si nu recolteaza nici o proba?

e clar un abuz in serviciu,nu ma intereseaza cu ce argumente veniti.

iar jandarmul trebuia sa lase organele abilitate sa isi faca datoria,un criminalis,sau un agent de politie,nu un sergent major care se crede criminalis. eh....
C.I. a scris:

pesupun ca fetei i sa facut o expertiza ginecologica

cred ca nu ati observat ca utilizatorul nostru a scris ca a fost surprins intretinand raport sexual oral cu o minora care nu a implinit inca varsta de 15 ani.
ganditi-va ca ar fiica dvs.
si eu cred ca jandarmul nu a facut nici un abuz.
cred ca ne putem exprima opiniile si daca nu sunteti de acord veniti cu argumente.
ce interes ar fi avut sa intocmeasca un dosar penal ?
infractiunea exista si aceea e act sexual cu un minor si poate ca ma uit eu intr-un cod penal mai vechi dar nu vad la sfarsitul articolului care incrimineaza aceasta fapta prevederea ca impacarea partilor inlatura raspunderea penala si nici ca actiunea se pune in miscare la plangerea prealabila asa ca eu nu prea vad cu ochi buni acest dosar penal.
oricum succes
doberv, utilizator
@C.I., ati citit “profil consultatant” @diana_ramona si celelalte raspunsuri din forum? Daca nici @diana_ramona nu e in masura sa raspunda mai mult decat corect chiar nu stiu cine este in masura!

@C.I. nu face decat sa repete ceea ce s-a scris inainte de interventia dumnealui… Lucreaza pt o agentie de detectivi particulari dar este doar student la medicina (ca @dunca vasile, @andrescu si nu mai stiu cati altii care “seamana excesiv de bine” cu dumnealui) – nu se poate gandi – inca – la faptul ca ar fi fiica dumnealui…

Adultul care este surprins in circumstante care dovedesc un raport sexual cu un minor este – categoric – infractor… sau inconstient…

Later edit: De fapt, ca C.I este medic rezident... La care spital?
trope_doi, utilizator
bun bun.uite,nu trebuie sa ma creada nimeni,voi sunteti avocati si experti in drept.

o sa vedeti ca i se va NUP.si asta chiar luni.am luat legatura cu domnul in cauza si i-am garantat acest lucru.daca nu reusesc sa il ajut sa primeasca NUP,imi tai limba,

o seara frumoasa.
E posibil sa primeasca "nup" dar nu pentru ca nu a comis o fapta reprobabila ci pentru faptul ca va fi retrasa plangerea penala - ceea ce nu e acelasi lucru...

Nu trebuie sa va taiati limba, @C.I.! Mai bine v-ati abtine sa "copy-paste" ce au scris altii...
trope_doi, utilizator