Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Modificari apartament-mutare usa
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Modificari apartament-mutare usa

salut
cazul meu este urmatorul:
Ne-am mutat usa de la intrare cu 2,5 m in afara apartamentului...in sensul ca la fiecare etaj coridorul scarii este foarte lung si sunt 4 apartamente pe nivel...cele 2 apartamente din capete opuse au putut face modificarea de acest gen...practic ocupand ilegal 4 -5 metri patrati...cum as putea sa intru in legalitate
vecina de langa mine este de acord...mai trebuie ceva aprobari?
bujuu a scris:

nu stiti cam dupa cat timp iti vine iar in inspectie (se da amenda) daca am primit somatie legat de aceasta constructie?
pai nu pot scoate usa din tatani....ce vrei sa raman fara usa :)...in plus inainte de usa metalica a fost usa de brad:)...au trecut mai bine de 10 ani de cand mi-am pus usa...insa nu mai am nici o chitanta doar martori...care stiu cand am pus-o....
am inteles ca tipu(presendintele de asociatie) care se ocupa sa ne rezolve la toti problema a vorbit cu cineva sa ne faca proiectele si speram macar sa depunem actele pana la termenul somatiei...e nasol...oricum ...am fost si la primarie sa intreb si habar nu au aia de fapt. despre ce vorbeam... am obs ca daca nu ai vreo pila ,esti terminat ca nimeni nu iti da nici o informatie corecta....
ne trebuie prima data certificat de urbanism si apoi de abia se elibereaza autorizatia...sper doar sa fie intelegatori ...