Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... mosteniri
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

mosteniri

daca fratele meu in urmatoarele 6 luni,nu isi exprima dorinta de a participa la succesiune dupa mama noastra [tata a murit mai demult] mai are dreptul de a deschide succesiunea dupa cele 6 luni ?? multumiri
aproxim. cat poate fi o norariu pentru dezbaterea succesiuni ? multumesc
se calculeaza in functie de valoarea bunurilor, in niste procente. valoarea terenului si a cladirilor se alculeaza dupa expertizele de evluare imobiliara facute, dupa 1 septembrie acestea vor scadea cu 10%.