Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... ADMITERE AVOCATURA PARTEA A DOUA
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

ADMITERE AVOCATURA PARTEA A DOUA

Am remarcat in ultimele zile ca ultimele mesaje postate apar foarte greu.
Am presupus ca este datorita numarului mare de pagini, de aceea am deschis un subiect nou in continuare.
Daca am presupus gresit rog administratorul sa il stearga.
Felicitari tuturor! Sa auzim de bine si pe mai departe!:) Pareri de rau pentru cei care nu au reusit si succes pentru ce si-au propus in continuare.
felicitari tuturor!
in legatura cu marile observatii privind ortografia...sunt deplasate...atunci cand ai dubii cu privire la o persoana, la nivelul ei intelectual...ii dai mesaj privat si o intrebi...mey tu stii sa scrii?...pacat ca exista oameni atat de batuti in cap ca cei care fac observatii doar ca s-au trezit si ei...stiu sa scriu si poate fac acest lucru mai bine decat multi...ideea este ca m-am grabit sa scriu acel mesaj si nu am crezut ca e important cum e scris, caci nu eram la o ora de romana sau nu era un document oficial...
ce e surprinzator e prostia multora...pe tine te intereseaza o greseala facuta in graba pe un formul pe internet...unde poti sa scrii si cu prescurtari...si analizezi...cu toata stima, dar ai un sistem de valori la pamant...tu te sesizezi si arunci cu vorbe, cu concluzii fara sa auzi punctul de vedere al persoanei pe care o critici...dar nu te sesizezi cand restul spuneau ca vor sa copieze...iar acele aberatii pe care le scriu unii in incheieri etc.. sunt facute de cei care au copiat la examene in facultate, la admitere in profesie...yo cel putin n-am copiat si am intrat...asa ca mai gandeste-te inainte sa ataci fara sens si fara sa gandesti...cu atat mai mult ca profesezi...in meseria asta trebuie sa asculti ambele puncte de vedere...si apoi sa judeci...nu sa arunci vorbe aiurea doar ca sa ai ce spui...si in final...daca vrei sa ma verifici si sa iti dai seama ce ai o gandire proasta.....te invit sa imi dai un test face to face...in final...parerea ta e nula pentru mine...imi pare rau ca exista oameni ca tine...asta e un forum...nu ai vazut un eseu scris de mine ca sa poti sa mi-l analizezi...si ups am fost olimpica la romana...mai intai sesizeaza-te ca unii au copiat tot si ca ei sunt cei care scriu prost...pe viitor...gandeste inainte sa vorbesti
FELICITARI TUTUROR :) NE VEDEM LA INPPA=D>
elena 2, din pacate iti trebuie maestru oricum... Nu m-am uitat pe ultimul Statut, sa vad daca modifica ceva in domeniu, dar cum tu ai dat "organizarea profesiei", stii ce prevede, sigur...

Doresc bafta tuturor celor care au luat examenul, nu ca e neaparat un examen serios, dar sigur nu ati dormit ceva nopti, ca si mine... Si sper ca noul decan, oricare va fi el, sa ajute si sa incurajeze profesionalismul, respectul avocatilor intre ei si sa sustina cauza acestora mai mult decat pana acum.

"[...] in meseria asta trebuie sa asculti ambele puncte de vedere...si apoi sa judeci..." #-o
Pentru pedagogie, poate nu m-am facut inteleasa: eu nu sunt judecator, sunt avocat. Profesia mea nu cere sa aflu parerile tuturor si apoi sa emit parerea suprema. Eu doar am un punct de vedere (de regula cel care-l avantajeaza pe client cel mai mult) si-l sustin. Eu nu judec pe nimeni, nici client, nici parte adversa, nici forumisti... Asa e meseria asta. Oricate dovezi ti se arata, tu mergi pe ceea ce te avantajeaza. :D Si pe mine m-ar avantaja mai mult respect fata de profesionalism. :P