Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Opiniile celor respinsi la examenul de admitere in ...
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Opiniile celor respinsi la examenul de admitere in avocatura sesiunea noiembrie 2007

Buna seara,

Care este parerea voastra, de fapt a celor care au fost respinsi la acest examen?

Hai sa fim seriosi! Voi chiar credeti ca au fost solutionate corect aceste contestatii? :)) Cum ajungi de la 3.25 la 6? :O Voi cum credeti? Sunt dezgustata! :(
Nu ma intrereseaza sincer, cum au fost solutionate nenorocitele de contestatii in diferite si repsectiv anumitele cazuri la care faceti aluzie, ma intereseaza ce nota am luat la NENOROCITA DE PROCEDURA IN URMA REEXAMINARII, deoarece stiu si ce stiu la pc si stiu si ce am scris. Ca am obtinut calificativ admis....nu ma incalzeste decat prea putin. Mi-am castigat cu ce stiu contractul de colaborare, nu cu un amarat de admis dupa o prealabila stoarcere a contestatiilor.
Pentru dl_costas:
Cred ca am fost gresit inteleasa.Imi cer scuze daca am deranjat pe cineva. Nu am vrut sa scot in evidenta faptul ca am luat note bune la acest examen ci am incercat sa combat cliseul "intra doar cei cu bani sau care au pile".

Referitor la faptul ca unii au rasfoit cartile , ma explic.......am avut nenorocul sa asist la unul dintre examenele orale la "expunerile unor aspiranti la titlul de avocat" si am fost tare dezamagita , mai ales de faptul ca nu constientizau faptul ca au aberat pe langa subiect, mai mult , pe langa tot ceea ce inseamana DREPT.
Pe deasupra erau foarte revoltati ca examinatorii au fost foarte nedrepti cu ei.
Imi cer scuze , presupun ca au fost si nedreptatiti, insa eu nu m-am referit la acestia...