Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... ajutor
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

ajutor

dak un om este condamnat definitiv intr-un dosar penal fara probe unde poti face reclamatie la noi in tara....judecatori nu condamna dupa probe ei condamna in functie de starea in care se afla ,dak judecatorul vine suparat de acasa poti fi condamnat ptr ca asa a gandit el in acel timp....unde se reclama judecatorii ptr k nu citesc dosarele si condamna fara probe????
:offtopic:Michy , va rog sa scrieti cu litere mici.Asa prevede regulamentul. Va multumesc.
Si luati aminte la ceea ce v-au explicat colegii mei, fiindca stiu ce spun.
Faptul ca o instanta a motivat in acest fel ar trebui sa va dea sanse dar analiza tuturor hotararilor este vitala intrucat se pare ca instantele de fond au gasit probe.
Motivarea instantei care a judecat starea de arest preventiv nu are legatura cu pedeapsa aplicata.
Tot la CEDO se pare ca ati putea avea sansele cele mai mari.

avocat Claudiu Lascoschi
alte probe nu sunt dar judecatori nu vor sa ia in considerare pronuntarea de eliberare ,care a fost inainte de condamnare .si trec peste aceasta pronuntare si condamna pe aceleasi probe din rechizitoriu.cum ramane cu pronuntarea instantei care la pus liber si a motivat tot rechizitoriu k fiind netemeinic.nu ar trebui sa tina cont si de motivarile acestea .pot trece judecatorii peste aceasta motivare si sa condamne fara alte probe???

.
Da, pot.
Trebuie sa studieze un avocat dosarul pentru a se cauta o solutie juridica intrucat daca este cum ziceti e dubioasa treaba...
avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

Da, pot.
Trebuie sa studieze un avocat dosarul pentru a se cauta o solutie juridica intrucat daca este cum ziceti e dubioasa treaba...

Daca nu aveti cunostintele necesare si este clar,ca din pacate,nu le aveti,angajati-va un avocat,dar mai ales, incercati sa fiti atent la explicatiile acestuia.