Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... INTREBARE!!!
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

INTREBARE!!!

Exista situatia urmatoare:o creanta parte acoperita cu BO,parte cu CECURI,parte neacoperita de instrumente de plata...O parte din debit(facturile ptr.care s-au emis cecuri) a fost stinsa cu numerar,cu CF!Pot face uz de filele CEC ptr.recuperarea restului debitului....
Ai perfecta dreptate!!! #-o Sa-mi fie rusine! :( Am citit de 3 ori mesajul, dar neatent. #-o
E partial acoperit de instrumente de plata.
Pentru restul debitului, faceti somatie de plata.

:">