Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... furt cora
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

furt cora

am furat un obiect din cora in valoare de 4 ron pe data de 10 decembrie 2007, m-au prins angajatii si m-au pus sa-l platesc apoi mi-au luat datele (numele si dimiciliul fara a-mi cere datele din buletin) si mi-au spus ca sunt liber... pana acum nu am primit nici o citatie! se mai poate intampla ceva de acum inainte avand in vedere ca au trecut 2 luni jumatate? adica ma gandesc ca daca depuneau plangere ma citau pana acum nu?
Nu eram singur acolo. Mai era cineva in aceeasi situatie cu mine doar ca acea persoana parea "obisnuita" cu aceasta situtie si nu i se parea ca a facut ceva grav.
Mi-au luat datele pe o foaie unde erau trecute si cele 6 pixuri. Au atasat foii bonul care atesta ca am platit contravaloarea lor.
Va multumesc frumos pentru promptitudinea si interesul cu care ati raspuns!
Dupa cum spunea Irene, daca primesti citatie (desi... nu prea cred), ia-ti avocat inainte sa ajungi la politie. :D Dupa... e mai greu s indrepti.
Pai parca spuneai ca ai sustras 2 pixuri....cum de ai pus 6 pe masa???
pe foaie erau trecute cele 6 pixuri pe care le-am platit, nu cele 2 care le-am sustras!
cn21, utilizator
Pentru 6 pixuri.... credeti ca va mai face cineva dosar?