Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... prescrierea unei datorii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

prescrierea unei datorii

daca o persoana vrea sa deschida un proces ptr a dovedi intreruperea unei prescripti ce dovezi trebuie sa aduca in fata instantei. Mentionez ca sulta trebuia sa o platesc eu dar nu am platit decit putini si nu am dat nici un act scris sau semnat .
Situatia este aceeasi in acest caz, doar ca se inverseaza rolurile...