Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... teren mai mare decat in CF
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

teren mai mare decat in CF

anul trecut am luat un teren pt contructia unei case. In CF sunt cu vreo 180m2 mai putin decat ridicarea topo pe care o avea proprietarul. Eu am obtinut autorizatie de constructie a casei cu ridicarea topo a vechilui proprietar. Acum insa incerc sa intabulez casa si am auzit ca diferenta dintre situatia reala si CF nu trebuie sa depaseasca 2%. Ce e de facut?
Era cel mai simplu si mai dezavantajos...
Fiecare cu ale sale...