Forum Discuţii juridice Executare silită RECUPERARE CREANTA LA LICITATIE
Discuție deschisă în Executare silită

RECUPERARE CREANTA LA LICITATIE

Buna ziua si Sarbatori Fericite tuturor celor care utilizeaza acest site. As dori, daca se poate, o lamurire in ceea ce priveste recuperarea unei creante (sulte) prin scoaterea la licitatie a unui imobil. Am inteles ca pot intra in licitatie nu mai tarziu de acel prag de 75% din valoarea imobilului, dar va intreb pe dumneavoastra: exista riscul ca, chiar daca suma de recuperat este mai mare de acest 75%, sa pot pierde licitatia si bunul sa fie atribuit unei alte persoane care subliciteaza?
Nu s-a mai ajuns la licitatie. Creanta a fost recuperata prin vinderea imobilului.