Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... 2.10 alcool in sange
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

2.10 alcool in sange

la alcoolemie de 2,10 in sange la ce sa ma astept?
scap fara sa ajung dupa gratii ?
nu am cazierul patat
mai exact am asteptat un an pana am ajuns in instanta (un politist ,,baiat de treaba,,care chipurile a vrut ca dosarul sa fie ,,beton,,dupa ce a gresit datele recalcularii si am asteptat 9 luni la doua recalculari a trimis catre procuratura iup.....la ce aveam se putea da foarte bine propunere pentru nup ,lucru care mi l-a spus si procurorul)am recunoscut fapta ca sa pot beneficia de reducere cu o treime a pedepsei minime si binenteles tot un an trebuie sa stai de la hotararea definitiva pana poti da de permis iar!!!!!tot raul spre bine...am invatat cate ceva .....militia nu a disparut!!!!
Daca te gandesti mai bine, nici macar n-ai baut alcool. Hai, mai taie putin din ea, ca e prea gogonata.

geo_host a scris:

deaia m-am mirat si eu
si bausem 2 pahare de vin
si in rest cola