Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Am o firma cu datorii la stat
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Am o firma cu datorii la stat

Am o firma cu datorii la stat și nu știu cum sa procedez. Datoria este mare datorită dobânzilor. Am mai făcut un împrumut la banca acum 3 ani și am achitat odată tot, am fost pe 0 dar apoi a mers cam greu și iar am făcut datorii. Nu mai pot face alt împrumut. Ce e de făcut? Care sunt consecinţele? Mă arestează? Fac pușcărie? Sau doar îmi ia toate bunurile din firma?
Oricum situatia in acre estei nu se rezolva pe acest site.
De avocat oricum ai nevoie si te COSTA.
Declararea starii de insolvabilitate prin vointa priprie a debotirului nu inseamna INCETAREA ACTIVITATII.
Dupa solicitarea REORGANIZARII, daca sunt "sanse", mai poti TRAI, ca doar esti in România si justitia are picioare de lut, dar echivalentul juridic este ca unele dintre obligatii nu mai genereaza penalitati.
Părerea mea este să vorbiți direct cu un practician în insolvență, unul priceput poate face "minuni" cu debitele dvs. Bineînțeles că "minunile" presupun și un oarecare efort financiar, dar mai bine plătiți un onorariu raportat la valoarea pasivului societății, decât să ajungeți în situația în care să fiți obligat să acoperiți tot pasivul acesteia.
Amila, utilizator
eu zic sa ma contactati sa va dau niste sfaturi 0753959592