Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cerere incetare contract de munca prin acordul partilor
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cerere incetare contract de munca prin acordul partilor

Buna ziua.Am si eu nevoie de un model pentru o astfel de cerere. :)
Buna seara,
am si eu o intrebare la dnv, in legatura cu cartea de munca,este depusa de 2 ani, s-a platit contributiile un an asadar de aproape de un an nu s-a mai platit nimic.Daca as vrea sa.mi ridic cartea cu acordul ambelor parti,se poate?? Chiar daca nu s-a platit?
cristinna_cris, utilizator
In cazul desfacerii contractului de munca cf. art.55 lit b, acordul partilor, mai este necesara perioada de preaviz? multumesc!
Nu se acorda niciun preaviz in cazul incetarii raportului de munca in baza art.55 lit.b C.mun... in aceasta situatie, incetarea c.i.m. va avea loc la data stabilita de comun acord de catre angajator si salariat.