Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajat poate sa fie presedinte sindicat?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajat poate sa fie presedinte sindicat?

Buna ziua!
Va rog sa imi spuneti daca un angajat cu 8 ore poate sa fie in acelasi timp si presedinte sindicat?
Multumesc,
Hajnalka
Buna seara, regret daca am creat putina confuzie. Eu am avut nevoie de informatia respectiva si m-am gandit ca nu ar fi rau sa "reimprospatez" la zi informatia respectiva. Nu am criticat si nu am contestat pe nimeni si nimic:) Evident, de aceea am adaugat data emiterii actului normativ, ca sa se stie de cand se aplica.
Am facut asta pentru ca de multe ori gasesti pe net informatii perimate care pot induce in eroare:)
O seara buna!