Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita - pensie
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita - pensie

Buna ziua,ce poate s-a faca o persoana care primeste o comunicare de executare silita dar nu are nici un venit,a fost in medical cele 90 zile dupa care i s-a facut lichidarea iar dosarul pentru pensia de boala abia a fost trimis dar stiu ca dureaza pana vine decizia.Nu are bunuri in propietate.
Mintea romanului cea de pe urma...Mai este o varianta, daca vreti sa nu (mai) platiti : renuntati la pensie:) ! Glumesc ! Acum vorbind serios : apelati la un avocat priceput in acest gen de litigii si rugati-l sa negocieze cu camatarii, pardon, societatea nebancara in numele d-voastra. Daca ei considera ca v-au stors suficient, mai lasa nitel ! Mai lasa din dobanda, din penalitati sau pot sa nu lase deloc ! Treaba depinde de multe variabile. Acum va stiti ,,viitorul'' : veti plati mult si bine !
Succes !