avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 788 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... criterii de evaluare a activitatii profesionale
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

criterii de evaluare a activitatii profesionale

Buna ziua
Stie cineva daca au aparut norme de aplicare referitoare la criteriile de evaluare a activitatii profesionale ? Am gasit pe internet Criteriul din 10 februarie 2011 publicat in M.Of. nr.124 din 18 februarie 2011 - putem sa ne inspiram de aici?
Multumesc si astept un raspuns .
Cel mai recent răspuns: ContSters116875 , utilizator 18:17, 19 Iunie 2011
Aceste criterii nu le-am trecut la drepturi si obligati in cim, le-am trecut la Cap.L ,,Alte Clauze''.Este gresit?
mihabucur76 a scris:

Aceste criterii nu le-am trecut la drepturi si obligati in cim, le-am trecut la Cap.L ,,Alte Clauze''.Este gresit?


Nu este gresit asa cum ati procedat dvs ...
Sa nu uitam ca si salariatul trebuie instiintat in mod oficial de aceste criterii de evaluare, ia la cunostinta si i se inmaneaza o copie la orice act aditional facut la dosarul sau personal.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Modificare cim de la 01.05.2011 giacris giacris In momentul in care va intra in vigoare noul Cod al muncii, respectiv din 01.05.2011, vor trebui modificate prin act aditional si CIM ale angajatilor deja ... (vezi toată discuția)
Acte aditionale la cim pt.instiintare modificari cm handaricimarin handaricimarin Dupa modificarea Codului Muncii,societatea este obligata sa incheie acte aditionale cu salariatii prin care sa ii instiinteze de noile prevederi ale codului ... (vezi toată discuția)
Resurse umane DRAGFLO DRAGFLO ESTE VREO LEGE REFERITOARE LA CRITERILE DE EVALUARE PROFESIONALA? (vezi toată discuția)