Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... Ce este, de fapt, un consilier juridic?
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

Ce este, de fapt, un consilier juridic?

Din cate am inteles un consilier juridic ar cam aceleasi atributii ca si un avocat... atunci ce rost mai are meseria aceata? De ce nu se spune din start ca ar trebui toti sa de examen la avocatura ?
~ Conținut șters la cerere ~
Nu sunt inscris in colegiu, sun membru al unei alte asociatii a consilierilor juridici, daca asta va framanta pe dumneavoastra. Nu inteleg rostul mesajului postat de domnia voastra si nici nu inteleg de ce v-ar interesa vechimea. E adevarat ca am descoperit reprezentarea conventionala si cea legala de altfel, lucrarea de licenta avea o tema de acest gen. Daca va mai intereseaza si alte detalii personale, nu ezitati sa ma intrebati, probabil ca pentru asta a fost deschis acest topic.
Consider :offtopic: mesajul dumneavoastra si implicit si al meu si cred ca ar trebui sterse de un moderator.
~ Conținut șters la cerere ~
Un C.J poate reprezenta societatea la care este angajat in recurs?
Multumesc!
~ Conținut șters la cerere ~