Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Aprobare de pastrare CM societate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Aprobare de pastrare CM societate

Ce acte mai trebuie inregistrate la ITM daca societatea a obtinut aprobarea pentru pastrarea C.M.? Contractul de munca se inregistreaza? Dar actele aditionale la contract?
Le puteti trimite o adresa prin care le solicitati sa va comunice daca sunt sau nu obligati angajatorii care au aprobare de pastrare si completare a carnetelor de munca sa depuna actele aditionale la ITM.
pot sa incerc doar ca nu sunt sigura ca o sa-mi raspunda....pentru ca in conceptia lor "ar trebui sa stiu" de vreme ce completez carnetele de munca. dar in final...ce mai am de pierdut?

Incercarea moarte n-are :)

:offtopic:
Din practica ITM Buc , iti pot spune ca se depun aceste acte aditionale .
dl. elis, va multumim ca sfaturile dvs. sunt practice, dat fiind ca legea este de multe ori confuza.
sfaturile practice, inspirate din realitatea de zi cu zi, sunt de valoare.
sustin ceea ce ati precizat in tot acest dialog, deoarece, inspectorii cand vin in control la sediu, asta verifica cu precadere, daca contractele si actele aditionale sunt inregistrate la itm.
deea_nov a scris:

Ce acte mai trebuie inregistrate la ITM daca societatea a obtinut aprobarea pentru pastrarea C.M.? Contractul de munca se inregistreaza? Dar actele aditionale la contract?

daca ati crezut ca ati scapat de facut naveta la itm, va inselati.
tot se inregistreaza: contracte, acte aditionale, decizii, certificari de carnete, adresa cu modif.revisal.
asta ma revolta si pe mine.
de ce trebuie sa le fac eu lor baza de date si arhiva....iar ei cand vin in control mi le cer iarasi , aceleasi acte, state de plata, declaratia daca e depusa, etc. #-o aberant.........