avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 968 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Obtinerea indemnizatiei pentru cresterea copilului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Obtinerea indemnizatiei pentru cresterea copilului

Buna seara!
Pana in luna decembrie 2010 (inclusiv) , am beneficiat de somaj . Din ianuarie 2011 si pana in prezent am fost in evidentele agentiei judetene pentru ocuparea fortei de munca,Buzau. Incepand cu data de 01.10.2011 , mi-am gasit un loc de munca pe perioada nedeterminata , dar in urma unui control ginecologic am aflat ca sunt insarcinata si ar trebuii sa nasc in cursul lunii aprilie 2012.
Intrebare:
Pot sa beneficiez de ajutorul indemnizatiei de crestere a copilului?
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 09:38, 27 Septembrie 2011
am inteles acum , fapt pentru care va multumesc pentru raspuns.
Cu stima Monica
Corectie:

La pct.3 din mesajul precedent se va citi corect:
- (aprilie 2011 - aprilie 2012);
- (aprilie 2011 - septembrie 2011).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie crestere copil CISYK CISYK Buna ziua! Sunt insarcinata si in luna noiembrie ar trebui sa nasc. Problema este ca mi-am dat demisia de la fostul loc de munca in15 februarie 2012 unde am ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie pentru cresterea copilului - stagiu de cotizare incomplet, firma desfiintata roxa_32 roxa_32 buna ziua, Va rog mult sa ma ajutati cu cateva info referitoare la indemnizatia de crestere a copilului. Stiu ca, legal, pentru a putea beneficia de ... (vezi toată discuția)
Concediu de maternitate dupa somaj xlayoana xlayoana Buna ziua! Sunt insarcinata in 6 luni si beneficiez de indemnizatie de somaj de 5 luni . Aceasta se va intrerupe pe 13 iunie , tot atunci e preconizata si ... (vezi toată discuția)