Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Obtinerea indemnizatiei pentru cresterea copilului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Obtinerea indemnizatiei pentru cresterea copilului

Buna seara!
Pana in luna decembrie 2010 (inclusiv) , am beneficiat de somaj . Din ianuarie 2011 si pana in prezent am fost in evidentele agentiei judetene pentru ocuparea fortei de munca,Buzau. Incepand cu data de 01.10.2011 , mi-am gasit un loc de munca pe perioada nedeterminata , dar in urma unui control ginecologic am aflat ca sunt insarcinata si ar trebuii sa nasc in cursul lunii aprilie 2012.
Intrebare:
Pot sa beneficiez de ajutorul indemnizatiei de crestere a copilului?
am inteles acum , fapt pentru care va multumesc pentru raspuns.
Cu stima Monica
Corectie:

La pct.3 din mesajul precedent se va citi corect:
- (aprilie 2011 - aprilie 2012);
- (aprilie 2011 - septembrie 2011).