Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... cerere urgentare redactare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

cerere urgentare redactare

Buna ziua si La multi ani...Va rog frumos daca ma puteti ajuta cu un model de urgentare a redactari unei hotarari judecatoresti...astept comunicarea de mai bine de 2 luni...si ma gandeam ca as reusi cu aceasta cerere.
Va multumesc.
pe mine ma intereseaza COMUNICAREA acelei hotarari...nu motivarea
Alo? O hotarare judecatoreasca are trei componente, din care doua ar trebui sa le iei in considerare: dispozitivul hotarararii(adica pronuntarea data in sedinta publica!) si motivarea acelei hotararari de catre instanta( adica ce a stat la baza pronuntarii solutiei, probatorii, de felurile admise de instanta, etc.!).
Hotararile se comunica partilor dupa ce se redacteaza.
Redactare=motivare.
Am inteles ca cererea se depune la registratura. Mai trebuie si altceva, copii, timbre, etc? Multumesc
Cererea nu se timbreaza.
Luati viza pe exemplarul care ramane la dvs. asa cum am aratat mai sus.