Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... cerere urgentare redactare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

cerere urgentare redactare

Buna ziua si La multi ani...Va rog frumos daca ma puteti ajuta cu un model de urgentare a redactari unei hotarari judecatoresti...astept comunicarea de mai bine de 2 luni...si ma gandeam ca as reusi cu aceasta cerere.
Va multumesc.
Buna ziua! Am si eu o intrebare. cererea trebuie depusa personal sau se poate trimite si prin posta, fax....eu stau in Bucuresti,iar procesul a avut loc in Suceava. Deja de 4 luni astept redactarea motivarii.
Cererea poate fi trimisa prin posta sau fax, insa recomand expedierea cererii prin posta cu confirmare de primire.
Multumesc!
Dar cererea de suspendare a unui proces civil cf. art 143,alin.1) , pct.1 Ncpc se timbreaza?Daca da îmi puteți spune vă rog cu cît? Mulțumesc anticipat!
danalida, utilizator