Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Probleme cu firma care imi datoreaza ultimul salariu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Probleme cu firma care imi datoreaza ultimul salariu

Buna ziua,
O firma care are sa imi datoreze ultimul salariu de aproape 2 ani de zile (am scris despre aceasta problema si saptamana trecuta) vrea sa ma dea in judecata. Acum urmeaza sa va spun si din ce motiv. In cursul lunii noiembrie am primit citatie de la politie pentru ca mi s-a deschis un dosar prin care eu am sa le datorez lor (firmei in cauza) o anumita suma de bani. In perioada in care eram in preaviz nu mi s-a facut nici un inventar in conditiile in care eu eram sefa de depozit. Politia mi-a inchis dosarul (NUP) pentru ca acea firma nu avea nici o dovada in acest sens. Acum 2 zile am sunat la firma sa-i intreb daca mi se va da ultimul salar insa mi s-a spus ca ma vor da in judecata din acelasi motiv pentru care am avut dosar la politie si implicit mi s-a inchis. Spuneti-mi va rog care este parerea dumneavoastra vis-a-vis de aceasta problema.
Va multumesc.
Nu va complicati cu notificare, promovati actiunea in instanta direct ...drepturile nu vi le pierdeti daca promovati actiunea la timp ...