Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Distributie energie termica
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Distributie energie termica

Ca proprietar in cadrul unei asociatii de proprietar, ce lege imi da dreptul la incalzirea prin sistem centralizat, in ce conditii si in ce cazuri administratia de proprietari poate intrerupe alimentarea cu agent termic fara acordul meu.
Exista vreo lege care acorda asociatiei cu o majoritate de voturi dreptul de a inchide furnizarea energiei termice fara acordul tuturor proprietarilor, eventual cum se sanctioneaza.
Cu stima,
elga50 a scris:

Serviciul de furnizare caldura nu este platit. Consumul este platit.
E o diferenta foarte mare.

Atunci, cum va explicati ca multi proprietari platesc un consum de care nu se bucura( consum mic,mic, nimic) ?.Nu inseamna ca platesc un serviciu de pe urma caruia nu se aleg decat cu buzele umflate ?.:O
johnpescar, utilizator
Ati vazut cum arata vreo factura de la furnizorul de agent termic?
Daca da, identificati-mi si mie ce anume din factura vorbeste despre "serviciul de livrare a agentului termic". Asta ca sa nu batem campii!