avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1616 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cererea de lichidare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cererea de lichidare

Ultima zi de munca a fost in data de 03.04.2012. Cererea de lichidare am depus-o dupa 10 zile , dar cu data de 04.04.2012. De ce mi se solicita o alta cerere cu data la care o sa o depun ? Programul REVISAL nu aceepta lichidari cu date anterioare ?( Stiam ca angajarea se face de la data depunerii cererii / documentelor) nu si lichidarea)
Cel mai recent răspuns: Marcel Mihalache , Avocat 15:49, 18 Aprilie 2012
Pai si aici nu vorbim pe text de lege?
Altfel, facem legea dupa ureche.
Mai exista interpretarea " in litera si spiritul legii", dar de regula spiritul moare, ramane litera.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cfp, apoi demisie Arion Ramona Arion Ramona Buna ziua,am un caz: un angajat care isi face cerere de cfp pe perioada:18.09.2013-11.10.2013.Intrebarile mele ar fi: ultima zi de suspendare cim e ... (vezi toată discuția)
Demisie madina71 madina71 Buna ziua! Un angajat vrea sa isi dea demisia astfel incat 31 iulie sa fie ultima zi lucrata la unitatea mea, pe data de 1 aug urmand sa se angajeze in alta ... (vezi toată discuția)
Anunt incetare cim la revisal goby goby Sunt presedinte de bloc. Pe 28.12.2012 administratorul blocului angajat cu CIM timp partial, si-a dat demisia in scris conf.art 81alin.7 CM, care a fost ... (vezi toată discuția)