avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 708 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Dulciuri de casa - ce autorizatii sunt necesare pentru ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Dulciuri de casa - ce autorizatii sunt necesare pentru preparare si comercializare?

ma intereseaza mult afacerea dar nu stiu de ce fel de autorizatii am nevoie -in special cele sanitare- daca pot sa o pun in practica legal??!!
mai exact va rog mult sa-mi spuneti ce autorizatii am nevoie si care ar fi codul caen de functionare
va multumesc
Cel mai recent răspuns: manuela43 , utilizator 04:47, 14 Februarie 2013
Pentru cei de la DSVSA nu conteaza mihai_sr a scris:

Este obligatorie diploma de patiser, sau este valabila si una de bucatar, de exemplu, atat timp cat este vorba de productie alimentara?


~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incadrare cod caen laborator sau cafenea? MituMarius07 MituMarius07 Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea speta: Doresc sa deschid o cafenea unei voi vinde produse de patiserie/cofetarie servirii unei cefele. ... (vezi toată discuția)
Comercializarea produselor traditionale nefis nefis buna ziua. as dori informatii legate de comercializarea produselor traditionale. va exemplific: pot sa comercializez de exemplu carnati ,sunci si carne ... (vezi toată discuția)
Produse de patiserie facute la domiciliu cotirlan cotirlan Eu si sotia ne dorim sa infiintam: pfa? , intreprindere individuala sau asociatie familiala ?pentru produse de patiserie, cofetarie la domiciliu.Deci sa le ... (vezi toată discuția)