Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Lamurire indemnizatie de copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Lamurire indemnizatie de copil

Buna ziua!

Intrebarea mea este: nu sunt angajata,dar vreau sa platesc darile catre stat din mana timp de un an,minimum pe economie.In aceste conditii,pot beneficia de indemnizatia de crestere a copilului de 800 ron,timp de 2 ani?

Daca platesc din mana intru in aceeasi categorie cu mamele care sunt angajate si primesc indemnizatia de la stat sau pentru cazurile astea exista alta lege?

Va rog sa ma lamuriti! Multumesc!

De la 01.01.2011 nu mai exista Contract Colectiv de Munca incheiat la nivel national ..