Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... uscatoria
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

uscatoria

avem 19 apartamente pe scara si 18 apartamente sunt de acord sa vanda uscatoria,se poate fara acordul celui de-al 19 propietar?multumesc.
NU SE POATE VINDE !!! Vezi : Decizia nr. 1514 din 15 noiembrie 2011 Emisă de Curtea Constituţională, publicată în M.O Nr. 24 din 12 ianuarie 2012 - referitoare la exceptia de neconstitutionalitate a prevederilor art.45 alin.(3)-(6) din Legea cadastrului şi a publicitatii imobiliare nr.7/1996 ;
- art. 1 alin. (3) ; art.44, 45, 53 din Constituţia RO;