Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cerere demisie...nelamuriri
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cerere demisie...nelamuriri

Ideea este : trebuie sa plec din aceasta firma. Am scris demisia. A vazut-o patroana...apoi s-a exprimat in felul urmator: inseamana ca de aici o sa pleci cu de comun acord .
Intrebare: Acest de comun acord este automat implicat de cererea de demisie? Eu doar vreau sa plec de aici si sa nu fiu de comun acord cu nimic.

PS Ce apare scris in CM de la ITM? ..cand este cu de comun acord si ce apare cand este cu demisie
Vă rog ajutaţi-mă!
Am revenit la serviciu după expirarea concediului de creştere copil până la doi ani.
Surpriză, mi s-a comunicat că nu mai au nevoie de serviciile mele.
Cum procedez în cazul acesta.
Aştept un raspuns cât mai repede.
Vă mulţumesc.
contesti ininstanta decizia de disponibilizare:P