avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1004 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cerere demisie...nelamuriri
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cerere demisie...nelamuriri

Ideea este : trebuie sa plec din aceasta firma. Am scris demisia. A vazut-o patroana...apoi s-a exprimat in felul urmator: inseamana ca de aici o sa pleci cu de comun acord .
Intrebare: Acest de comun acord este automat implicat de cererea de demisie? Eu doar vreau sa plec de aici si sa nu fiu de comun acord cu nimic.

PS Ce apare scris in CM de la ITM? ..cand este cu de comun acord si ce apare cand este cu demisie
Cel mai recent răspuns: Romică Stoica , Consilier juridic 20:27, 24 Ianuarie 2007
Vă rog ajutaţi-mă!
Am revenit la serviciu după expirarea concediului de creştere copil până la doi ani.
Surpriză, mi s-a comunicat că nu mai au nevoie de serviciile mele.
Cum procedez în cazul acesta.
Aştept un raspuns cât mai repede.
Vă mulţumesc.
contesti ininstanta decizia de disponibilizare:P

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Demisia fara preaviz florin_mirsu florin_mirsu Buna seara!Lucrez ca asiastent intr-o farmacie si vreau sa plec in alta parte.Am anuntat de 2 saptamani ca plec dar nu am facut nimic scris iar sefa nu vrea sa ... (vezi toată discuția)
Cim perioada determinata 1916alexandru 1916alexandru Va rog sa imi spuneti daca la un cim pe perioada determinata a fost stipulata si conditia de preaviz angajatul trebuie sa tina cont so de acest lucru in cazul ... (vezi toată discuția)
Acordul partilor??? tutannkamon2004 tutannkamon2004 Buna ziua.In ultima vreme situatia la locul de munca a devenit destul de urata.Incerc sa tin si Facultatea si serviciul si in ultima vreme patroana nu mai este ... (vezi toată discuția)